Register Here for Premier RCL Tryouts!

2018 - 2019 Premier/RCL Tryout Schedule

Age Group

 

Tryout Dates and Locations 

Times will be announced soon!

 

 

Coaching Assignments 

 

 

Registration Links

 

 

Premier

Girls 2009

 

North

Wednesday, May 2nd - Dwight Merkel

AND

Thursday, May 3rd - Dwight Merkel

----------------------------------------

South

Thursday, May 3rd - South Complex

AND

Friday, May 4th - South Complex

 

North: TBA

 

 

 

South: TBA

Register Here

Premier

Boys 2009

South

Thursday, May 3rd - South Complex

AND

Friday, May 4th - South Complex

South: Tim Seely Register Here

Premier

Girls 2008 (U11) 

9v9

 

 

North & South:

Wednesday, May 2nd - Dwight Merkel #3

AND

Thursday, May 3rd - Dwight Merkel #3

-------------------------------------

Valley:

Friday, May 4th - Plantes Ferry #6

AND

Saturday, May 5th - Plantes Ferry #10

 

 

North & South: TBA

 

 

Valley: TBA

 

Register Here

 

 

Premier

Boys 2008 (U11)

9v9 

 

 

North:

Wednesday, May 2nd - Dwight Merkel #1

AND

Thursday, May 3rd - Dwight Merkel #1

----------------------------------

South

Thursday, May 3rd - South Complex

AND

Friday, May 4th - South Complex

----------------------------------

Valley:

Friday, May 4th - Plantes Ferry #7

AND

Saturday, May 5th Plantes Ferry #11

 

North: Jesse Retan

 

 

 

South Rave: Manny Faridnia

South Shale: Nic Quiroga

 

 

 

Valley: Adrian Washington

 

Register Here

 

 

Premier

Girls 2007 (U12)

9v9

City (North & South)

Wednesday,  May 2nd - Polo Fields #1

AND

Thursday, May 3rd - Polo Fields #3

---------------------------------------

Valley

Friday, May 4th - Plantes Ferry #7

AND

Saturday, May 5th - Plantes Ferry #10

 

City: TBA

 

 

 

 

Valley: TBA

 

 

 

Register Here

Premier

Boys 2007 (U12)

9v9

North

Wednesday, May 2nd - Dwight Merkel

AND

Thursday, May 3rd - Dwight Merkel

---------------------------------------

South/Valley

Wednesday, May 2nd - Polo Fields #2

AND

Thursday, May 3rd - Polo Fields #4

 

North: Josh Sharon

 

 

 

 

South/Valley Rave: Mike Pellicio

South/Valley Shale: Mike Pellicio

 

 

Register Here

 

Premier/RCL

Girls 2006 ( U13)

 

 

Wednesday, May 9th - Polo Fields #2

AND

Thursday, May 10th - Polo Fields #4

Coach: TBA

 

 

Register Here

 

 

Premier/RCL

Boys 2006 (U13)

 

 

Wednesday, May 9th - Polo Fields #1

AND

Thursday, May 10th - Polo Fields #3

 

Rave: Mike Pellicio

Shale: Albert Navarete

 

Register Here

Premier/RCL

Girls 2005 (U14)

 

Wednesday, May 9th - Polo Fields #2

AND

Thursday, May 10th - Polo Fields #4

 

Coach: TBA

 

Register Here

Premier/RCL

Boys 2005 (U14)

 

Wednesday, May 9th - Polo Fields #1

AND

Thursday, May 10th - Polo Fields #3

Rave: Jesse Retan

Shale: Nick Hamer

Register Here

Premier/RCL

Girls 2004 (U15)

 

Thursday, May 10th - Polo Fields #2

AND

Friday, May 11th - Polo Fields #2

 

Coach: TBD

 

Register Here

Premier/RCL

Boys 2004 (U15)

 

Thursday, May 10th - Polo Fields #1

AND

Friday, May 11th - Polo Fields #1

Rave: Berrick Rastok

Shale: Ross Mader

Register Here

Premier/RCL

Girls 2003 (U16)

 

Wednesday, May 16th - Polo Fields #3

AND

Thursday, May 17th - Polo Fields #1

 

Coach: TBA

 

Register Here

Premier/RCL

Girls 2002 (U17)

 

Wednesday, May 16th - Polo Fields #3

AND

Thursday, May 17th - Polo Fields #1

 

Coach: TBA

 

Register Here

Premier/RCL

Girls 2000/2001(U19)

 

Wednesday, May 16th - Polo Fields #4

AND

Thursday, May 17th - Polo Fields #2

 

Coach: TBA

 

Register Here